

Elsa Nyman jatkaa Kirittärissä kaudet 2024 ja 2025
”Hyvillä fiiliksillä jatkan kasvattajaseurassa Kirittärissä. Uskon, että täällä mulla on paras mahdollisuus kehittyä Superin huipulle. Innolla odotan uutta kautta.”, toteaa Elsa.
”Hyvillä fiiliksillä jatkan kasvattajaseurassa Kirittärissä. Uskon, että täällä mulla on paras mahdollisuus kehittyä Superin huipulle. Innolla odotan uutta kautta.”, toteaa Elsa.
Pesäpallon Itä-Länsi ajoittuu vuonna 2024 kesäkuun viimeiseen viikonloppuun. Tapahtuma palaa Jyväskylään yli 40 vuoden tauon jälkeen. Naisten Itä-Länsi pelataan nyt ensimmäistä kertaa Jyväskylässä. Liput tapahtumaan tulevat myyntiin 01.12.2023.
Kirittäret ei onnistunut kääntämään kurssiaan riittävästi viikonlopun peleistä, vaan Lapua oli tälläkin kertaa parempi.
Tiistaille 22.08.2023 on kyselty Fanibussia ja nyt fanien tuki on joukkueelle arvokas. Ilmoittaudu siis mukaan kannustamaan Oranssi voittoon!
Lapua sysäsi 3. puolivälieräpelin voiton myötä Kirittäret selkä seinää vasten tiistain neljänteen otteluun.
Lapua oli karvan verran parempi ulkopelitaistossa ja tasoitti puolivälierien otteluvoitot lukemiin 1-1.
Elsa Nyman jatkaa seuraavat kaksi kautta Kirittärissä 🔥🧡
"Hyvillä fiiliksillä jatkan kasvattajaseurassa Kirittärissä. Uskon, että täällä mulla on paras mahdollisuus kehittyä superin huipulle. Innolla odotan uutta kautta", kertoo Elsa.
"Tosi hieno ja tärkeä jatko meille. Elsa pelasi hyvän debyyttikauden ulkopelissä vaativilla pelipaikoilla ja osoitti todeksi mikä toki tiedettiinkin että potentiaali on korkea kasvaa ihan huipulle asti. Tosi monipuolinen palanen niin ulko- kuin sisäpelissä. Vuosi antoi varmasti tosi paljon oppia niin pelaajalle kuin valmennukselle miten lähdetään tulevaa suunnittelemaan", kommentoi pelinjohtaja Mattias Kitola Elsan kaksi seuraavaa kautta kattavaa sopimusta.
#kirittäret #pesis #superpesis #jyväskylä #liikuntapääkaupunki ...
Pesäpallon Itä-Länsi järjestetään Jyväskylässä 27.–30.6.2024!
Tapahtuma palaa Jyväskylään yli 40 vuoden tauon jälkeen ja naisten Itä-Länsi pelataan nyt ensimmäistä kertaa Jyväskylässä. Liput tapahtumaan tulevat myyntiin 1. joulukuuta.
Lisätietoja https://www.kirittaret.fi/20230922-italansi-jyvaskyla-2024/
#itälänsi #superpesis #pesis ...
Kiitos Aino Vapaavuori ajastasi Kirittärissä ja kaikkea hyvää jatkoon! 🧡
”Olen kiitollinen, että olen saanut olla osa Kirittäriä ja tätä upeaa joukkuetta. Saamani kokemukset merkitsevät minulle paljon ja olen nauttinut kaikista hetkistä täällä. Äärimmäisen kiitollinen olen kaikista uusista tuttavuuksista ja ystävistä, jotka Kirittäret ja Kirittäret Talent ovat minulle tuoneet. Kiitos Kirittäret!🧡” -Aino
📸 @juha.photo
#kirittäret #pesis #superpesis #jyväskylä #liikuntapääkaupunki ...
Kiitos Eveliina Rantonen ajastasi Kirittärissä ja kaikkea hyvää jatkoon! 🧡
"Iso kiitos kuluneesta kaudesta Kirittärissä. Se piti sisällään paljon hienoja hetkiä, paljon uutta oppia lajin parissa, kasvua pelaajana ja ihmisenä sekä joukkueellisen mahtavia tyyppejä. Kiitos seuralle, joukkueelle sekä kannattajille!
Törmäillään🧡" -Eve
📸@juha.photo
#kirittäret #pesis #superpesis #jyväskylä #liikuntapääkaupunki ...
Kiitos Kati Tanhua vuosistasi Kirittärissä ja onnea uusiin tuuliin! 🧡
"Pääsin neljän Kirittäret-vuoden aikana kokemaan aikamoisen matkan. Siinä kun ensimmäisen kerran astui Hiltoniin sisälle, tunsi siinä itsensä kyllä hyvin nöyräksi kun ymmärsi millaisten pelaajien joukkoon sitä pääsee liittymään. Pääsin oppimaan koko lajista niin paljon uutta ja kokemaan sellaista menestystä mistä en juniorivuosina osannut kuin unelmoida. Aivan käsittämätön etuoikeus oli saada toimia tänä viimeisenä vuotena hienon joukkueen kapteenina. Niin iso kiitos kaikille rakkaille joukkuetovereille vuosien ajalta, pukukoppielämä teidän kanssanne oli parasta ja ystävyys säilyy onneksi pelivuosien jälkeenkin. Iso kiitos koko seurayhteisölle lämpimästä vastaanotosta ja alituisesta tuesta. Ilolla odotan sitä, että ensi kesänä saan liittyä uuden Hippoksen mahtavan runsaslukuiseen katsojakuntaan. Nähdään siis siellä🧡" -Kati
📸 @juha.photo
#kirittäret #pesis #superpesis #jyväskylä #liikuntapääkaupunki ...
Kiitos Jutta Myllyniemi vuosistasi Kirittärissä ja tsemppiä uusiin haasteisiin. 🧡
"Neljä kautta Kirittärissä piti sisällään neljä upeaa joukkuetta, neljä erilaista matkaa ja reilusti huipputyyppejä, keiden kanssa sai matkaa taittaa. Kiitollinen siitä, että oon saanut olla osa Kirittäriä ja tätä hienoa yhteisöä! Kiitos kannattajat, teitte aika upean tunnelman uudelle stadionille. Kiitos joukkue ja seura, näitä vuosia muistellaan lämmöllä. Näkyillään kentillä!🧡" -Juti
📸@juha.photo
#kirittäret #pesis #superpesis #jyväskylä #liikuntapääkaupunki ...
Pääyhteistyökumppanit:
Parhaita pelaajia palkitsevat:
#mestareidenmatkassa
Kirittärien sosiaalisen median seuraajamäärät (6.6.2023):