Otteluohjelma 2020

Harjoitusottelut

La 11.01.2020 Roihu-Kirittäret0-2 (0-5, 3-4) Kuortane
La 11.01.2020klo 18.00Seinäjoki-Kirittäret0-2 (0-7, 1-7) Kuortane
Su 12.01.2020klo 12:00Roihu-Kirittäret1-1 (3-4, 4-2) Kuortane
La 15.02.2020klo 17.30Kiritäret-Seinäjoki1-0 (2-2, 5-4)RaporttiHipposhalli
Su 16.02.2020klo 16.00Kirittäret-Joensuu2-0 (7-1, 8-2)RaporttiHipposhalli
La 22.02.2020 Halli-SM turnaus  Hipposhalli
Su 08.03.2020klo 16.30Kirittäret - Hyvinkää2-0 (5.3, 4.1) Hipposhalli

 

Halli-SM Lohko A Hipposhallissa


Pelit pelataan la 22.02.2020. Päivälippu 10€, Kirittärien kausikortilla (2019 tai 2020) vapaa pääsy.

klo 11.30Kirittäret-Siilinjärven Pesis2-1 (0-1, 9-4, 2-1)Tilastot 
Klo 14.00Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila0-1 (0-5, 3-3)Tilastot 
Klo 16.30Joensuun Maila-Kirittäret0-2 (2-6, 2-3)Tilastot 


Kirittäret jatkoon alkulohkosta. Lopputurnaus Tampereella 22.03.2020 jätetään pelaamatta.

Kotiottelut runkosarjassa 2020

Pe 05.06.klo 18.00Kirittäret - Porin Pesäkarhut  
Su 07.06.klo 16.00Kirittäret - Hyvinkään Tahko  
Pe 12.06.klo 18.00Kirittäret - Mynämäen Vesa  
Su 14.06.klo 16.00Kirittäret - Rauman Fera  
Pe 26.06.klo 18.00Kirittäret - Kempeleen Kiri  
Ti 07.07.klo 18.00Kirittäret - Sillinjärven Pesis  
Pe 17.07.klo 18.00Kirittäret - Lapuan Virkiä  
Su 19.07.klo 16.00Kirittäret - Seinäjoen Maila-Jussit  
Pe 24.07.klo 18.00Kirittäret - Manse PP, Tampere  
Su 26.07.klo 16.00Kirittäret - Lappeenrannan Pesä-Ysit  
Pe 14.08.klo 17.30Kirittäret - Joensuun Maila  

 

Vierasottelut runkosarjassa 2020

Ke 03.06.klo 18.00Lappeenranta-Kirittäret  
Ke 10.06.klo 18.00Joensuu-Kirittäret  
Ke 24.06.klo 18.00Lapua-Kirittäret  
Pe 10.07.klo 18.00Pori-Kirittäret  
Ke 15.07.klo 18.00Kempele-Kirittäret  
Ke 22.07.klo 18.00Tampere-Kirittäret  
Pe 31.07.klo 18.00Rauma-Kirittäret  
La 01.08.klo 16.00Mynämäki-Kirittäret  
Pe 07.08.klo 18.00Seinäjoki-Kirittäret  
Ke 12.08.klo 17.30Hyvinkää-Kirittäret  
Su 16.08.klo 17.00Siilinjärvi-Kirittäret  

 

Pudotuspelien alustavat pelipäivät

Ke 19.08. Puolivälierä 1/Putoamiskarsinta 1  
Pe 21.08. Puolivälierä 2/Putoamiskarsinta 2  
Su 23.08. Puolivälierä 3/Putoamiskarsinta 3  
Ti 25.08. Puolivälierä 4/Putoamiskarsinta 4  
To 27.08. Puolivälierä 5/Putoamiskarsinta 5

La 29.08. Välierä 1  
Su 30.08. Välierä 2/Superpesiskarsinta 1  
Ke 02.09. Välierä 3/Superpesiskarsinta 2  
Pe 04.09. Välierä 4
La 05.09. Superpesiskarsinta 3  
Su 06.09. Välierä 5/Superpesiskarsinta 4

Ke 09.09. Loppuottelu 1/Pronssiottelu 1  
La 12.09. Loppuottelu 2/Pronssiottelu 2/Superpesiskarsinta 5
Su 13.09. Loppuottelu 3/Pronssiottelu 3  
La 19.09. Loppuottelu 4  
Su 20.09. Loppuottelu 5

Otteluohjelma päivitetty 20.03.2020

Kirittärien Superpesiksen kotipelit tulevat ladattavaksi älykännykkääsi tästä (päivitetty 21.03.2020):

Tuntematon tiedostomuoto2020_kirittaret_kotipelit_paivitetty20200320.ics (1 kB)
Lataa Kirittärien Supepesiksen kotipelit kännykkään Klikkaa matkapuhelimen selaimella oheista linkkiä, valitse "Lataa". Kun tiedosto on ladattu, valitse "Avaa", jolloin pelitapahtumat liitetään haluamaasi kalenteriin.